Cezar 4 bezpieczenstwo

Płytki bezpieczeństwa (bursting discs)są zamiennie określane mianem membrany bezpieczeństwa, rupture disc lub głowicą bezpieczeństwa. Przydatne są w rozmaitych gałęziach i branżach. Zawsze wszędzie tam, gdzie pojawia się realne ryzyko połączone ze rozwojem ciśnienia do niebezpiecznie wysokiego poziomu, co mogłoby wywołać do właściwej awarii urządzenia.

Zastosowanie płytek jest odpowiedź na pytanie co więc jest płytka bezpieczeństwa.

Montaż płytek może stanowić aktywny bądź w zestawieniu z zaworami bezpieczeństwa. Dzięki szerokiemu systemowi montażu, czyli połączeniu płytki oraz zaworu bezpieczeństwa znajduje się ochronę zaworu przed zgubnym wpływem czynników atmosferycznych i miejsca naturalnego.

Płytki są zdecydowanie tańsze niż zawory, wyróżniają się krótszą żywotnością, ale sporo osób z nich stosuje.

Płytka bezpieczeństwa pracuje w ostatni technika, że błyskawicznie odprowadza medium robocze od zabezpieczonego urządzenia, np. zbiornika. Po wykryciu niebezpiecznie wysokiego ciśnienia płytka pęka, w środowisku nacięcia. W skutku przerwania w zbiorniku powstaje wolny przekrój natomiast nie dołącza do eksplozji czy awarii zbiornika.

Największym powodzeniem cieszą się najcięższe oraz najmniej zaawansowane technologicznie płytki. Istnieją obecne gatunki, które zajmują specjalne nacięcie. Jeżeli tylko przybędzie do poważnego wzrostu ciśnienia lub nagromadzenia pyłów lub gazów to krótka automatycznie pęka, przez co nie przylega do wybuchu.

Dostępne są również płytki bezpieczeństwa, które są nacinane w postępowanie laserowy. Mogą stanowić użycie w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, w sfery ekologicznej, w motoryzacji itp.